۲۰ گیاه آپارتمانی برتر برای نگهداری در منزل

بهترین گیاهان آپارتمانی

فهرست محتوای این مقاله

این روزها با وجود آپارتمان نشینی و زندگی بدون حیاط علاقه مردم به گل و گیاه کمتر که نشده هیچ ، بیشتر علاقه مندند تا با چند نمونه گل و گیاه طراوت و زیبایی به محیط اطرافشان ببخشند.برای بسیاری از ما ، زنده نگه داشتن  گیاهان آپارتمانی می تواند یک چالش کمی سخت باشد به ویژه هنگامی که فضا و نور طبیعی خورشید محدود است .

ما لیستی از گیاهان خاص و بسیار مقاوم  را برای ساکنین آپارتمان تهیه کرده ایم. گیاهانی که به مراقبت و توجه کمتری نیاز دارند.این گیاهان با دقت بسیار انتخاب شده اند و پیشنهادی برای آپارتمانهای کم نور هستند. مناسب برای آن دسته از پرورش دهندگان،که با توجه به داشتن علاقه به گل و گیاه ،وقت و حوصله ای برای صرف مراقبت از گیاهان ندارند و به گیاهانی احتیاج دارند که در شرایط کم نور زنده بمانند.

        ویدئو معرفی بهترین و مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی گیاهان آپارتمانی

 

۱. پوتوس  Pothos

رنگ سبز برگهای این گیاه  برای افزودن نماهای سرسبز به آپارتمان شما ایده آل است. آنها برای حلق آویز کردن سبد یا به عنوان یک گیاه رونده مناسب هستند. به علاوه ویژگیهای تصفیه آنها باعث می شود سمومی مانند فرمالدئید که اغلب فرش و مبلمانهای شما یافت می شوند ، جذب و تجزیه شوند. آنها می توانند در انواع نورمحیط زنده بمانند ، اما توجه داشته باشید که کم نور ممکن است تنوع برگ را کاهش دهد.

پوتوس نیازی به مراقبت ویژه در داخل خانه ندارد. نور کم را تحمل می کند (اما در نقاط متوسط ​​و پر نور نیز رشد می کند) ، رطوبت کم مناسب این گیاه است و خاک مرطوب را ترجیح نمی دهد، بنابراین بهتر است هنگام خشک شدن خاک گلدان برای آبیاری آن اقدام نمایید..

از آنجا که نگهداری این گیاه آپارتمانی کار بسیار آسانی است ، نیازی نیست نگران کود زیادی در مورد آن باشید. اما اگر مایل هستید که گیاه بیشتر بارور شود ، حداقل دو بار در سال (هر شش ماه یا یکبار) آن را با یک کود مخصوص گیاهان آپارتمانی (که در اکثر فروشگاهای گل و گیاه یافت میشود) تغذیه کنید.

نگهداری از پتوس

 

 

گیاه آپارتمانی پتوس

انواع پتوس را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

۲. گیاه مار یا سانسوریا  Sansevieria Trifasciata

گیاهان سانسوریا از تحمل پذیر ترین گیاهان  آپارتمانی یا محل کار هستند. آنها می توانند هفته ها در غفلت  مقاومت کنند بدون اینکه شکل و ظاهر خود را از دست بدهند. گیاهان مار برای آپارتمانهای کم نور بسیار عالی هستند زیرا می توانند در محیط هایی با نور و آب بسیار کم رشد کنند. سانسوریا  سرعت رشد آهسته و متوسط ​​دارد. آنها توسط ساقه های زیرزمینی به نام ریزوم گسترش می یابند که به عنوان جوانه جدید ظاهر می شوند.

در نور طبیعی بیشتر  و در نور کم  کندتر رشد می کنند. گیاهان سانسوریا را هر ۲-۸ هفته میتوانید آب دهید. (بسته به شرایط خانه ، نوع مخلوط خاک و اندازه گلدان ، برنامه آبیاری برای شما متفاوت خواهد بود).

سانسوریا یکی از گیاهان برتر تصفیه هوا، که توسط ناسا شناسایی شده است ، این گیاه حداقل ۱۰۷ آلاینده شناخته شده از جمله مونوکسید کربن و مونوکسید نیتروژن ، فرمالدئید ، کلروفرم ، بنزن ، زایلن و تری کلرواتیلن را از بین می برد.

همچنین در جذب دی اکسید کربن بهره وری بالاتری دارد و یکی از معدود گیاهانی است که اکسیژن را در طول شب آزاد می کند. گیاه مار یا سانسوریا  یکی از بهترین فیلترهای هوای طبیعی را ایجاد می کند.

پاجوش سانسوریا

 

 

گیاه آپارتمانی سانسوریا

انواع سانسوریاشمشیری را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

۳.زاموفیلیا(ZZ-Zamioculcas Zamiifolia)

این گیاه  بومی شرق آفریقا است و برخی از آن به عنوان “خانه آینده” یاد میکنند. به دلیل سازگاری بالا، در هر شرایط محیطی می‌تواند رشد کند و زنده بماند به طور معمول همیشه سبز است، این یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی سبک موجود است ، فقط باید سه بار در ماه آبیاری شود و به ندرت باعث جذب آفات می شود.

میزان رشد زاموفیلیا به میزان نور خورشید در محیط بستگی دارد (هرچند اجازه ندهید در نور مستقیم خورشید قرار بگیرد). بهترین رشد این گیاه در دمای بین ۱۸ تا ۲۶ درجه سانتیگراد (۶۵ تا ۷۹ درجه فارنهایت) است.

آب بیش از حد ممکن است زاموفیلیا را از طریق پوسیدگی غده از بین ببرد. روشنایی و نور غیر مستقیم برای زاموفیلیا  بهترین است. این گیاه برای محیط داخلی دارای خصوصیات تصفیه هوا است. یک مطالعه از گروه گیاهان و علوم زیست محیطی از دانشگاه کپنهاگ از سال ۲۰۱۴ نشان می دهد که این گیاه قادر است ترکیبات آلی فرار بنزن ، تولوئن ، اتیل بنزن و زایلن را از بین ببرد.

گیاه زاموفیلیا تنها در صورت خورده شدن، برای انسان ها و حیوانات خانگی سمی است و بهتر است آن را دور از دسترس کودکان و یا حیوانات قرار دهید. نه تنها با لمس برگ ها و ساقه گیاه زاموفیلیا مشکلی برایتان پیش نمیاید و می‌توانید به راحتی از آن نگهداری کنید.

شرایط نگهداری زاموفیلیا

 

 

گیاه آپارتمانی زاموفیلیا

۴. گیاه چدن یا برگ عبایی  Aspidistra Elatior

برگ عبایی  به عنوان گیاه چدن نیز شناخته می شود زیرا کشتن آنها تقریبا غیرممکن است. اگر آبیاری آن را فراموش کرده اید یا  آن را به یک نقطه تاریک برده باشید و به طور کلی فراموش کرده اید که به این گیاه رسیدگی کنید ، با کمال میل به رشد خود ادامه میدهد.
گیاه برگ عبایی ، به دلیل این که کاملاً قادر به مقابله با نور ضعیف ، شرایط نامناسب و همچنین کیفیت پایین هوا ، درجه حرارت گرم یا سرد است نام مستعار آن را چدن گذاشته اند.
گیاهان چدن دارای برگهای سبز تیره هستند و می توانند زیبایی خاصی را به هر گوشه ای از اتاق اضافه کنند. آنها همچنین به نور کم گرایش دارند و با آب بسیار کم و خاک ضعیف می توانند زنده بمانند.

آب بیش از حد ممکن است باعث پوسیدگی ریشه شود بهتر است در موقعیتی به دور از آفتاب مستقیم قرار گیرد تا از سفید شدن برگ آن جلوگیری شود.

معرفی برگ عبایی

 

 

گیاه آپارتمانی برگ عبایی

انواع برگ عبایی را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

۵. دراسنا Dracaena

از گیاهان آپارتمانی محبوب و بسیار سرسخت به شمار می آید. این گیاه بیش از ۳۰ گونه متنوع دارد و خانواده بزرگی از گیاهان را در برمی گیرد. این گیاه که به خون سیاوشان هم مشهور است،

دارای برگهای زیبا و راه راه سبز رنگ هستند .آنها نور زیاد را دوست ندارند ، بنابراین از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید.

گل دراسنا به نور متوسط، خاک همیشه مرطوب، گرمای زیاد، ، رطوبت هوای ۵۰ تا ۸۰ درصد و خاک قلیایی احتیاج دارد. دراسنا از گیاهان تصفیه کننده هوا است، به نور زیاد اما غیر مستقیم احتیاج دارد، نور کم باعث کم رنگ شدن برگ ها می شود، نور زیاد هم باعث سوختن نوک و حاشیه برگ ها می شود. دراسنا یک گیاه زیبا اما سمی می باشد اما سم آن برای انسان خطرناک نیست . اما اگر آن را در حیاط خانه کاشته اید ، باید مراقب سگ و گربه ها باشید . جویدن سم این برگ ها توسط گربه ، علائمی مثل استفراغ و بزاق زیاد را به وجود می آورد . در نتیجه باعث کم آبی بدن حیوانات خواهد شد.

نگهداری دراسنا

 

گیاه آپارتمانی دراسنا

۶. آنتوریوم  anthurium

گل آنتوریوم یا فلامینگو بومی مناطق گرمسیری و جنگلهای پر باران جنوب آمریکاست و با نام انگلیسی Anthurium andreanum ، tailflower ، laceleaf شناخته می شود. نامهای رایج این گیاهان شامل آنتوریوم ، گل بیدمشک ، گل فلامینگو و جلبک است. این گیاهان به رنگهای روشن و طیفهای گسترده ای شکل می گیرند. گلهای این گیاه نماد خونگرمی و مهمان نوازی است و به عقیده برخی موجب خوش شانسی می‌شود.

دوره گلدهی آنتوریوم بسیار طولانی است و این گیاه از گیاهان آپارتمانی همیشه گلدار  محسوب می شود. برخی از آنها دارای گلهای زیاد و برخی از آنها تنها شاخ و برگهای باشکوه دارند. گونه های گلدار این گیاهان به دلیل داشتن گلهای چند رنگ و یا سنبله های قرمز ، صورتی  ، زرد رنگ  طرفداران زیادی دارند.

این گیاهان معمولاً در گلخانه ها شکوفا می شوند ولی با ایجاد محیط مناسب گلخانه ای در خانه یا آپارتمان می توانید به آسانی از آنتریوم مراقبت نمایید. گیاهان آنتوریوم در نور غیر مستقیم خورشید شکوفا می شوند. آنها قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب( جز در ماه های زمستان ) را دوست ندارند. خاک این گیاه همیشه باید مرطوب باشد اما این به معنی خیس و غرقابی بودن خاک نیست بلکه هر وقت سطح خاک شروع به خشک شدن کرد باید آبیاری شود.

آنتوریوم در صورت مصرف بسیار سمی است ، بنابراین در صورت داشتن حیوانات خانگی و یا کودکان  بسیار مراقب باشید. شیره همچنین می تواند باعث تحریک پوست شود.

نگهداری آنتریوم

 

 

گیاه آپارتمانی آنتریوم

انواع آنتوریوم را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

۷. بگونیا Begonia

بعضی انواع گیاهان  بگونیا  را برای گلهایشان پرورش می دهند و بعضی دیگر به دلیل شاخ و برگهای چشمگیر آنها را رشد می دهند. رشد بگونیا به عنوان گیاهان آپارتمانی فقط به کمی دانش نیاز دارد تا بتوانید آنها را به بهترین شکل در خانه خود نگهداری کنید.

یكی از نكات رشد بگونیا به عنوان گیاهان آپارتمانی  این است كه آنها را در جایی قرار دهید كه در معرض نور غیرمستقیم قرار گیرند  و همچنین رطوبت فراوانی به دست آورند. اگر هوا در خانه شما به خصوص در زمستان خشک است ، ایده خوبی است که گیاهان بگونیا را روی سینی کم عمق و پر از سنگریزه و آب قرار دهید. این امر به بگونیاهای در حال رشد شما اجازه می دهد تا رطوبت مورد نیاز خود را در داخل خانه و بدون ورود آب به خاک و یا قرار گرفتن برگ در معرض رطوبت اضافی که می تواند باعث بیماری شود ، دریافت کنند.

بگونیا هایی که در داخل خانه رشد می کنند به ویژه مستعد پوسیدگی ریشه و آب بیش از حد هستند. هنگامی که از بگونیا مراقبت می کنید ، اطمینان حاصل کنید که آنها را فقط در مواقع نیاز به آب سیراب می کنید. بسیاری از متخصصان پیشنهاد میکنند قبل از اینکه آنها را آب دهید ، صبر کنید تا گیاه نشانه های خشکی مانند افتادگی برگ ها را نشان دهد.بگونیا برای حیوانات اهلی سمی است ، و غده ها مسموم ترین قسمت هستند. آنها برای انسان سمی نیستند ، اگرچه ممکن است باعث واکنش های آلرژیک شوند. بیشتر به گیاهان مسموم مشترک سگ و گربه معرفی شده اند.

نگهداری بگونیا خالدار

 

گیاه آپارتمانی بگونیا

انواع هورمون ریشه زایی را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

۸.شفلرا Schefflera

یکی از دلایل محبوب بودن شفلرا این است كه مراقبت از آن بسیار آسان است ،اما بدان معنی هم نیست که رسیدگی به آن را کاملا فراموش کنید.

در دستورالعمل مراقبت از گیاه شفلرا دو بخش بسیار مهم وجود دارد. اولی نور صحیح خورشید و دومی آب مناسب.

گیاهان شفلرا خواستار نور متوسط ​​هستند ، به این معنی که به نور روشن اما غیرمستقیم نیاز دارند. یک شکایت رایج در مورد گیاهان شفلرا این است که آنها ساقه بلند و بدون جوانه و برگهای پایینی می شوند. این مشکل به دلیل کمبود نور ایجاد می شود. اطمینان از نور شفلرا به جلوگیری از رشد ساق پا کمک می کند. از طرف دیگر ، شما نباید یک گلدان شفلرا را در نور مستقیم و روشن قرار دهید ، زیرا این کار باعث سوزاندن برگ ها می شود.

توجه داشته باشید كه آب دهی صحیح به سالم ماندن گیاهچه شفلرا شما كمك می كند. برای آبیاری صحیح صبر کنید تا خاک گلدان خشک شود و سپس هنگام آبیاری ، خاک را کاملاً خیس کنید. غالباً مردم گیاه شفلرا خود را غرق آب می کنند و این سرانجام باعث از بین رفتن آن می شود. برگهای زردی  که از گیاه خارج می شوند نشانه این است که ممکن است به گلدان زیاد  آب داده باشید.

شاید جالب ترین نکته در مورد این گیاه این واقعیت باشد که به عنوان یک ماده تازه کننده هوا و سم زدایی هوا عمل می کند. برگهای شفلرا  اکسیژن آزاد می کنند و همچنین آلاینده ها را نیز از هوا جذب می کنند.

شیره گیاه شفلرا حاوی کریستالهای اگزالات کلسیم است که در صورت تماس دست  با برگ ها می تواند باعث سوزش جزئی پوست شود. هنگام دست زدن به گیاه ،بهتر است از دستکش استفاده کنید تا از تحریک پوستتان جلوگیری شود. مصرف گیاه شفلرا عاقلانه نیست ، زیرا می تواند باعث استفراغ ، بی حسی دهان و سایر عوارض جانبی شود.

گیاه شفلرا برای سگ ها و گربه ها سمی است. نشانه هایی که حیوان خانگی شما ممکن است گیاه را مصرف کرده باشد ، سوزش دهان ، لب و زبان ، افتادگی بیش از حد ، مشکل در بلع و استفراغ است. اگر گمان می کنید حیوان خانگی شما این کار را کرده است ، حتما با یک پزشک متخصص حیوانات تماس بگیرید.

نگهداری شفلرا

 

 

گیاه آپارتمانی شفلرا

انواع گل شفلرا را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

۹. کالاتیا Calathea Medallion

کالاتیا یک گیاه خانگی محبوب است که مراقبت از آن آسان است. زیبایی این نوع گیاه به دلیل برگهای بزرگ بیضی شکل آن با زیر برگ رنگ بنفش است. شاخ و برگهای رنگارنگ گیاه کالاتیا می تواند به روشن تر شدن هر اتاق ، محل کار یا سایر مکانهای داخلی کمک کند.  کالاتیا جزو گیاهان گرمسیری چند ساله همیشه سبز است و با کمترین دقت در داخل خانه رشد می کنند.

 

 

به این گیاه ،گیاه نماز نیز می گویند زیرا در موقع  غروب ، برگهای گیاهان کالاتیا به طور قائم در پایه ساقه می چسبند ، گویی گیاه در حال جمع شدن برگ های خود به سمت بالا برای نماز است.

کالاتیا گیاهی گرمسیری است، پس باید در طول روز نور کافی اما غیر مستقیم خورشید را دریافت کند. آن را در نزدیکی یک پنجره نورگیر جنوبی با پرده نازک و یا دارای کمی سایه قرار دهید و مطمئن شوید که گیاه از بودن در آن مکان سرحال است. نور مستقیم خورشید باعث سوزش برگها می شود و باعث می شود نوک برگها قهوه ای روشن شود. اگر برگ شروع به قهوه ای شدن  کرد ، گلدان گیاه را از تابش مستقیم نور خورشید دور کنید. برای بهبود ظاهر کالاتیا باید برگهای قهوه ای مرده و قهوه ای را هرس کنید.

باید دقت کنید که برای پرورش و کاشت گیاه کالاتیا و گرفتن یک نتیجه مطلوب و مورد نظر، این گیاه نیاز به آبیاری نسبتا فراوانی دارد. باید از ماه اردیبهشت تا شهریور به طور مرتب آبیاری شود. فقط توجه داشته باشد که از آبی برای آبیاری استفاده کنید که فاقد آهک باشد

باید توجه داشته باشید که گیاه کالاتیا در برابر کمبود رطوبت به شدت حساس است. در صورتی که رطوبت گیاه کم باشد برگهایش تغییر رنگ می دهند.

گیاه آپارتمانی کالاتیا

۱۰. گل قاشقی   Peperomia

گیاهی علفی و همیشه سبز با رشد کند است. گیاه قاشقی برگ های قلبی شکل، گوشتی و اغلب رنگ های سفید کرمی و سبز دارد و چون محل زندگی و زادگاهش در جنگل های نسبتاً تاریک است، می تواند شرایط آپارتمان را به خوبی تحمل کند.اکثر مردم این  گیاه چند ساله گرمسیری را به دلیل شاخ و برگهای زینتی خود پرورش می دهند. این گیاهان آپارتمانی معمولاً توسط بذر تکثیر می شوند. آنها همچنین توسط قلمه ها از نظر تجاری تکثیر می شوند. قلمه پپرومیا به راحتی ریشه می گیرد.

 

 

گل قاشقی در نور غیر مستقیم کنار پنجره به خوبی رشد میکند اما در صورت عدم نور هم میتواند به راحتی به رشد خود ادامه دهد. توجه داشته باشید که نور ناکافی باعث میشود که رشد گیاه کاملا متوقف شود و نور مستقیم خورشید نیز، برگهای گیاه را میسوزاند.

از ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد بهترین دما برای این گیاه زیباست اما دمای ۱۴ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد را هم به‌خوبی تحمل می‌کند.

این گیاه حدود ۳۰ درصد به رطوبت نیاز دارد، بنابراین بهتر است در هوای گرم و دمای بالا، روزانه و در هوای کمی سرد، هفته‌ای یک‌بار مه‌پاشی شود.

برای تامین رطوبت لازم گل قاشقی غبار پاشی هفته ای دو بار در فصل تابستان و یک بار در فصل زمستان توصیه می‌شود.

مواد غذایی و عناصر مورد نیاز گیاه را با افزایش کودهای مایع یا جامد محلول در آب‌های مخصوص گیاهان آپارتمانی طبق دستور هر دو هفته یکبار تأمین کنید.

گیاه آپارتمانی گل قاشقی

۱۱. دیفن باخیا Dieffenbachia amoena

این گیاه دوست داشتنی بسیار محبوب و سرسخت است. برگهای آن بزرگ ،  پهن و به رنگ سبز یا زرد روشن با لکه های سبز عمیق و نوارهای بلند در امتداد رگه ها است. به دلیل داشتن شرایط نگهداری راحت و بی نظیر یک گیاه آپارتمانی بسیار محبوب است .

دیفن باخیا را می توان با قلمه های نوک و گره تکثیر کرد. در شرایط مطلوب می تواند به ارتفاع ۲ متر برسد. رطوبت بالا و هوای معتدل را دوست دارد. نباید آن را در جلوی یك دستگاه تهویه هوا یا فن قرار دهید.

 

 

بعد از آب دادن به  دیفن باخیا برگهایش صاف و شکننده می شود. بنابراین اگر حمل و نقل مورد نیاز است ، برای جلوگیری از از بین رفتن برگ ها ، آب را چند روز متوقف کنید.

به دلیل داشتن شیره سمی در این گیاه ، همیشه  دستان خود را بعد از برداشتن جوانه ها کاملاً بشویید.

این گیاه سمی است و نباید در نزدیکی کودکان یا حیوانات خانگی (گربه و سگ) قرار گیرد. شیره گیاه acrid است و هنگامی که خورده شود می تواند گلو و تارهای صوتی را بی حس کند و تا زمانی که سم از بین نرود این بی حسی در گلو فرد احساس میشود.

دیفن باخیا نور خورشید روشن و غیرمستقیم را برای رشد بهینه ترجیح می دهد. اما شرایط نور با سایه کامل را می پذیرد و به رشد آهسته ادامه خواهد داد. آفتاب مستقیم برگها را می سوزاند پس از قراردادن آن در مقابل پنجره خودداری کنید.

گیاه آپارتمانی دیفن باخیا

انواع دیفن باخیا را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

۱۲. آگلونما Aglaonema Commutatum

اگر دنبال گیاهان آپارتمانی هستید که حداقل رسیدگی و شرایط نوردهی را بخواهد ما به شما گیاه آگلونما را پیشنهاد میکنیم. گیاه آگلونما معروف به گیاه آهنی یا گیاه فولادی است و گزینه مناسبی برای کسانی است  که توان کم یا مشغله کاری زیاد دارند.

این گیاه برگ هایی پهن به رنگ سبز روشن یا تیره دارد و در محیط مرطوب بهتر رشد می کند

آگلونما نیازمند نور خورشید است، اما هرگز گلدان ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. آگلونما را در مکان های تاریک و در کنار شوفاژ یا وسایل گرمایشی نگهداری نکنید.

آبیاری آگلونما باید بطور منظم و حداقل دو بار در هفته انجام گیرد، دقت کنید، خاک گلدان قبل از آبیاری مجدد خشک باشد. در فصل سرد یعنی پاییز و زمستان، میزان آبیاری کمتر می شود و رشد آگلونما هم کندتر است. آگلونما به دلیل منشا خود نیاز به هوای مرطوب دارد، بنابراین بهتر است اسپری برگی را هر روز انجام دهید.

مناسب ترین PH خاک، پنج است و این گیاه در خاک اسیدی بهتر رشد می کند. برای تقویت خاک می توان هر دو هفته یکبار از کودهای مایع استفاده کرد.

گیاه آپارتمانی آلگونما

انواع آگلونما برفی را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

۱۳. کروتون Codiaeum variegatum

گونه ای از گیاهان در جنس Codiaeum است که عضو خانواده Euphorbiaceae است. بومی اندونزی ، مالزی ، استرالیا و جزایر غربی اقیانوس آرام است که در جنگل های باز و شکاف دار رشد می کند. کروتون از گیاهان آپارتمانی درختچه  ای گرمسیری ، همیشه سبز و یکنواخت است و دارای  برگهای بزرگ ، ضخیم ، چرمی و براق که به صورت دسته ای در کنار هم پیچیده شده است.

کروتون ها به نور روشن و غیرمستقیم احتیاج دارند. آنها از نور مستقیم خورشید استفاده نمی کنند . رنگهای پر تنوع برگهای این گیاه به نور دریافتی  بستگی دارد.

آنها را در تابستان به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید و از کاهش آب در زمستان تا دو هفته استفاده کنید.

اتاق را بالاتر از ۶۰ درجه فارنهایت نگه دارید و در معرض تغییرات سرد قرار نگیرید.

برای رشد بهتر کروتون در طول فصل رشد از کود مایع برای تقویت ریشه گیاه استفاده کنید.

گیاهان کروتون دوست ندارند جابجا شوند و هنگامی که جابجا شوند ، به سرعت شوکه شده و ممکن است منجر به ریزش برگ شود. بنابراین ، بهتر است از حرکت دادن گیاه تا حد امکان خودداری کنید. در مواقعی که حرکت گیاه غیرقابل اجتناب باشد (مانند وقتی که یکی از آنها را خریداری می کنید) ، بخاطر از دست دادن برگ وحشت نکنید. به سادگی مراقبت های لازم را انجام دهید و گیاه در مدت زمان کوتاهی برگهای خود را مجدداً پرورش دهد و پس از آن ، گیاهچه ای مقاوم به نظر می رسد.

انواع کود سه بیست را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

همانند بسیاری از گیاهان کروتون نیز دارای شیره ایست که این شیره ممکن است در برخی افراد باعث اگزما پوست شود ، کروتون یک شیره شیرین سفید و سمی دارد. مصرف عمدی یا غیر عمدی باعث علائم مسمومیت معمولی در انسان و حیوانات مانند تهوع و استفراغ می شود. تماس پوستی می تواند باعث تورم و التهاب شود.

گیاه آپارتمانی کروتون

۱۴. بنجامین Ficus benjamina

بنجامین یک گیاه آپارتمانی زیبا با شاخه های باریک است که به عنوان یک درخت بزرگ پر برگ همیشه سبز در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند ، اما بیشتر در خانه ها ، دفاتر به عنوان گیاهچه پرورش داده می شود. این گیاه تحمل خوبی برای شرایط نوری محدود در محیط های داخلی دارد.

بنجامین یا انجیر گریزان(به دلیل اینکه با کوچکترین شوک، گیاه شروع به برگ ریزی میکند) در محیط های بانورغیرمستقیم به راحتی رشد می کند و انتخاب مناسبی برای محیط خانه یا اداری می باشد.. آنها باید در فصل رشد به طور منظم آب شوند اما تمایل دارند از پاییز تا اواخر زمستان کمتر آبیاری شوند.

هنگامی که یک بنجامین برگهای خود را از دست می دهد ، این آسیب ممکن است ناشی از تغییر فوری به یک مکان جدید باشد. از این معیار همیشه نمی توان جلوگیری کرد ، به عنوان مثال در مورد انتقال به خانه جدید. در این حالت ، باید کمی صبر داشته باشید. پس از گذشت چند هفته ، درخت بنجامین در محل جدید تنظیم می شود و دوباره شروع به تکثیر برگهای خود میکند. این البته در صورتی ست که محیط مناسب را برای آن انتخاب کرده باشید.

انواع گیاه طبیعی بنجامین را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

هرچه برگهای بنجامین رنگی تر باشند ، محل گلدان باید آفتابی تر باشد. به گفته متخصصان ، قراردادن در محیط سرد یا گرم دومین علت شایع در از بین رفتن برگ است. اگر یک درخت بنجامین در لبه پنجره قرار دارد ، نباید این پنجره را در زمستان برای تامین هوای تازه اتاق باز کنید. حتی چند دقیقه هوای سرد ، بنجامین را از تعادل فیزیولوژیکی خارج می کند ، به طوری که برگ خود را به عنوان احتیاط از بین می برد.

همچنین قرارگیری در نزدیکی یک رادیاتور فعال باعث میشود درخت بنجامین با از بین بردن شاخ و برگ خود واکنش نشان دهد.

گیاه آپارتمانی بنجامین

۱۵. فیکوس Ficus elastica

اگر می خواهید یک گیاه سرسبز اما سخت که بتواند طی چند سال به ارتفاعات مبهوت و ناگهانی برسد ، گیاه فیکوس می تواند گیاه ایده آل برای شما باشد. برگهای براق آن به محیط خانه جذابیت بخشیده و جلوه ای عالی به اطراف خود می دهد.

گیاه لاستیکی اغلب به عنوان گیاه کوچک خریداری می شود اما به سرعت به یک گیاه بزرگ و زیبا تبدیل میشود.

حتی اگر نمی خواهید یک درخت واقعاً بلند مانند فیکوس را در داخل خانه پرورش دهید ، هر دفعه با هرس مناسب رشد گیاه را کنترل کنید.

فیکوس به عنوان یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی برای تمیز کردن هوا به شمار می آید. همچنین در مقاومت در برابر آفات و بیماری ها بسیار خوب است و از تعریق بالایی برخوردار است و باعث افزایش رطوبت اتاق می شود. به عبارت دیگر برای سلامتی شما و همچنین محیط پیرامونتان بسیار مناسب است.

ممکن است این گیاه را به عنوان درخت لاستیکی یا لاستیک شکل شنیده باشید. جنبه “لاستیک” نام آن از شیر سفید “لاستیکی” حاصل می شود که در صورت خراشیده شدن یا برش ، از برگهای براق و ساقه های چوبی خارج می شود.

انواع کود گیاهان آپارتمانی را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

فیکوس به نور روش و غیر مستقیم نیاز دارد،اگرچه گیاه در سایه هم میتواند خود را زنده نگه دارد ولی رشد آن مطلوب نیست. گیاه به نور کامل نیاز دارد اما باید آن را از نور مستقیم آفتاب در امان نگه دارید. در زمستان نیز باید آن را از سرما حفظ کنید.

اگر گیاه سریع رشد میکند تا جایی که امکان دارد هر ساله و در ابتدای بهار باید گلدان آنرا تعویض کنید و گلدانی انتخاب کنید که حداقل ۵ سانت در قطر و ارتفاع از گلدان قبلی بزرگتر باشد. هرگز اجازه ندهید خاک گلدان باتلاقی شود. در فاصله بین دو آبیاری خاک گلدان باید خشک شود. با آب ولرم آبیاری کنید. هفته ای دوبار در تابستان و یکبار در زمستان کافی است.آبیاری زیاد باعث زرد شدن برگ های پایینی و ریزش آن می شود. آبیاری کم و تشنگی باعث لوله شدن و ول شدن برگ های فیکوس الاستیکا می شود.

حداقل درجه حرارت در زمستان ۱۶ درجه سانتیگراد و حداکثر آن در تابستان ۲۹ درجه سانتیگراد است

مهمترین علت از بین رفتن برگها ، آب زیاد است که به توجه کافی احتیاج دارد (خاک تازه یا گلدان مجدد،گلدان را دوباره تجدید می کند). سایر شرایط همچنین می تواند باعث ریزش برگ ها شود از جمله : دمای پایین ، عدم کافی نور یا قرار گرفتن در مجاورت سرما. جابجایی گیاه خود از یک مکان روشن به  تاریک نیز می تواند باعث ریزش برگ شود.

زرد شدن لبه های برگ می تواند  ناشی از خاک فقیر ، تغذیه کم یا آب زیاد باشد. شما باید هر یک از دستورالعمل های مراقبت بالا را بررسی کرده و سعی کنید علت آن را پیدا کنید.

فیکوس از جمله  گیاهان آپارتمانی سمی است و لاتکس شیره به خصوص برای انسان و حیوانات خانگی خوشایند نیست. باعث تحریک چشم و پوست می شود ، بنابراین گیاه را با احتیاط اداره کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل در مورد خود ، حتماً بلافاصله دست خود را شستشو دهید و در هنگام دست زدن به گیاه از یک دستکش استفاده کنید.

گیاه آپارتمانی فیکوس

۱۶. اسپاتی-فیلوم(Spathiphyllum wallisii)

گیاهی چند ساله و علفی با برگساری همیشه سبز است که گل‌های سفید رنگی زینت بخش آن می‌شود. برگ‌های اسپاتی فیلوم سبز براق و نوک تیز است. این گیاه به ارتفاع کل ۶۰-۴۵ سانتیمتر می‌رسد

این گیاهان به دلیل برگهای براق ، گلهای درخشان و معطر برای نگهداری در آپارتمان بسیار محبوب هستند.گل‌های این گیاه معمولا در اواخر زمستان و در طی فصل بهار و تابستان شکل می‌گیرد و عمر نسبتا طولانی از چهار تا ده هفته دارد. حتی ممکن است که در طی سال دو مرتبه شاهد گلدهی این گیاه باشیم..

هنگامی که گل ها شروع به پژمرده شدن می کنند ، ساقه های گل را تا حد ممکن نزدیک پایه قطع کنید.

انواع کود گلهای آپارتمانی را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

اسپاتی  برای رشد به نور متوسط ​​نیاز دارد و نور مستقیم خورشید باعث سوزاندن برگها می شود. این گیاه نور کم را تحمل می کند محیط خیس و آبیاری بیش از اندازه موجب پژمردگی حاشیه برگ‌ها و سپس تمامی برگ و افتادن برگ‌ها و گاهی سوختن و سیاه شدن نوک و حاشیه برگ‌ها خواهد شد. توجه داشته باشید که اسپاتی فیلوم در محیط‌های پر نور به آبیاری بیشتر و در محیط‌هایی با نور کمتر به آبیاری کمتر نیاز دارند.

برای آبیاری بهترین راه، بررسی سطح خاک گلدان است زمانی که سطح خاک رو به خشک شدن و در حال از دست دادن رطوبت است باید گیاه را آبیاری کرد. با رسیدن زمستان و کاهش نیاز گیاه به آب باید آبیاری را کاهش داد. مهم است که هرگز نگذاریم مخلوط گلدان کاملاً خشک شود.

گیاه اسپاتی در زیر شیشه در سایه جزئی رشد می کند. گل ممکن است در سایه عمیق رنج ببرد. برای رشد بهتر و گلدهی مداوم ماهیانه از یک کود مایع مناسب استفاده کنید.

گیاه آپارتمانی اسپاتی فیلوم

۱۷. کالانکوئه Kalanchoe

اگر می خواهید در خانه خود یک گلدان شاداب پر از گل داشته باشید به شما کالانکوئه را پیشنهاد میکنیم. شاید بارها و بارها این گیاه را در گلفروشی ها گلخانه ها و… دیده اید اما هرگز آن را به خانه نیاورده اید. ما می خواهم شما را تشویق به انجام این کار کنیم زیرا آنها به راحتی رشد می کنند و مدت طولانی در شکوفه هستند. مراقبت از کالانچ های گلدار به هیچ وجه مشکل نیست  اما مواردی وجود دارد که برای نگهداری آن  باید بدانید.

این گیاه محبوب پر گل که معمولاً kalanchoe ، kalanchoe florist یا fly katy نام دارد ،

در طیف گسترده ای از رنگ ها رشد می کنند. بیشتر آنها رنگهای پر جنب و جوش مانند زرد ، صورتی ، سرخابی ، نارنجی و قرمز دارند. شاخ و برگ آنها  به رنگ سبز براق و برگ های آن بسیار بزرگ و گوشتی است.

مانند هر گیاه دیگر اگر دمای خانه شما گرم باشد گل ها سریع تر باز می شوند و دوره شکوفه دهی آن کوتاه تر خواهد بود. آنها مکانهای روشن و آفتابی را خصوصاً در فصل رشدشان در تابستان ترجیح می دهند. در طول زمستان قراردادن گلدان کالانکوئه در کنار پنجره های جنوبی کفایت می کند.

انواع خاک گلدان را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

آب بیش از حد قاتل اصلی کالانچوها است .در طول تابستان آب نسبتاً کم و در زمستان همین مقدار آب را  کاهش دهید، بگذارید سطح خاک بین آبیاری ها  خشک شود و در زمستان ، گیاه تقریباً می تواند خشک بماند.

آنها گرما را ترجیح می دهند ولی آفتاب مستقیم هم برای گیاه مناسب نمی باشد.

یک ترکیب خاک گلدان معمولی برای کالانکوئه خوب است ولی پیشنهاد میشود برای رشد و گلدهی بهتر در تابستان دو بار با کود مایع تغذیه شوند.

گلدهی بستگی به نور دارد: کالانچوها نوری هستند ، به این معنی که آنها در پاسخ به طول روز شکوفه می گیرند. آنها به طور طبیعی در اوایل بهار شکوفه می گیرند. برای مجبور کردن گیاه خود برای جوانه زنی  و گل دهی، نیاز به شش هفته شرایط شبیه سازی شده در زمستان دارد.

کاهش آبیاری: در طی شش هفته نصف و یا حتی کمتر از آن به گلدان آب دهید.

شب شبیه سازی: به مدت شش هفته ، گیاه خود را به مدت ۱۴ ساعت در روز و در نور روشن به مدت ۱۰ ساعت در تاریکی کامل قرار دهید. برای رسیدن به تاریکی کامل می توانید آن را در داخل کمد و یا از یک پوشش سیاه رنگ بر روی گلدان استفاده کنید. بعد از گذشت شش هفته یا بیشتر ، وقتی جوانه های گل را تشکیل می دهد ، می توانید گیاه خود را به حالت نور طبیعی برگردانید و آبدهی را از سر بگیرید.

گیاه کالانکوئه از جمله گیاهان آپارتمانی سمی هستند و بنابراین در صورت تمایل به نگهداری از این گیاه در محیط داخلی منزلتان ، بهتر است آن را از کودکان و پرندگان خانگی خود دور نگه دارید که در غیر اینصورت خطر بروز حمله قلبی در آن ها وجود خواهد داشت.

گیاه آپارتمانی کالانکوئه

۱۸. گل شیپوری Calla lily

این گیاه زیبا که در رنگهای متنوعی موجود است جلوه زیبایی را به محل زندگیتان می بخشد.

این گیاه که از یک ریزوم یا پیاز تک رشد می کند ، برای سالم ماندن نیاز به شرایط رشد مرطوب دارد. این گلهای شیپوری و زیبا از بهار تا پاییز اگر در دمای مناسب در داخل خانه نگهداری شوند گل میدهند در غیر این صورت ، این گیاهان برگهای زیبایی برای بقیه سال فراهم می کنند.

گل شیپوری برای شکوفایی نیازی به تشویق ندارد. تا زمانی که شرایط رطوبت و نور در حد تحمل گیاه باشد ، شکوفه ها بدون توجه خاصی رخ می دهد.

اگر گل شیپوری  برای کل یک فصل از گل دادن خودداری کند ، احتمالاً مشکل در خاک وجود دارد. خاک گلدان را برای pH آزمایش کنید. pH خاک برای گیاه سالم باید بین ۶/۶ تا ۶/۵ باشد.

اگر pH خاک شما در این حد باشد ، ممکن است بیش از حد آبدهی شده باشد. سطح رطوبت خاک را بررسی کرده و به گونه ای تنظیم کنید که مرطوب باشد ، اما هرگز غرق در آب نباشد.

در صورت وجود خاک با pH خوب و رطوبت مناسب ، ممکن است مشکل از نور آفتاب کم باشد. نور آن را افزایش دهید ، اما نه دمای آن. برای ایجاد شکوفایی حداقل چهار هفته زمان لازم است.

انواع بذرگل را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

این گیاه آپارتمانی در ساعات روز به نور روشن و غیر مستقیم خورشید نیاز دارد. برای داشتن بهترین نتیجه ، آن را نزدیک یک پنجره آفتابی رو به شرق یا غرب قرار دهید.

مصرف این گیاه ، برای حیوانات اهلی از جمله سگ و گربه سمی است. به دنبال علائم سوزش دهان ، مشکل در بلع ، استفراغ یا هر علائم غیر معمول دیگری که داشته باشند لازم است حیوان خانگی خود را به ملاقات دامپزشک ببرید تا معالجه شود.

گیاه آپارتمانی گل شیپوری

۱۹. آلوئه ورا Aloe vera

به معنای واقعی کلمه هزاران سال است که مردم گیاهان آلوئه ورا (Aloe barbadensis) را پرورش می دهند. این گیاه یکی از پرمصرف ترین گیاهان دارویی در کره زمین است. گیاه آلوئه ورا یک ماده مکمل آسان و جذاب است که باعث می شود یک همراه خوب داخلی باشد. گیاهان آلوئه ورا بسیار مفید هستند ، آب موجود در برگهای آنها برای تسکین درد ناشی از خراشیدن و سوختگی در صورت استفاده به صورت موضعی تاثیر گذار است.

اولین قدم در مراقبت از گیاه آلوئه ورا این است که بدانیم در چه شرایطی بهترین عملکرد را دارند. هنگام رشد گیاهان آلوئه ورا ، آنها را در مخلوط خاک گلدان مناسب کاکتوس یا یک خاک گلدان معمولی که با شن و ماسه های سبک پر شده است ، بکارید. همچنین اطمینان حاصل کنید که گلدان سوراخ های زهکشی زیادی دارد. گیاهان آلوئه ورا قادر به تحمل آب فراوان نیستند. نکته مهم در مراقبت از گیاهان آلوئه ورا این است که از نور مناسبی برخوردار باشند. گیاهان آلوئه ورا به نور روشن نیاز دارند ، در نتیجه این گیاه آپارتمانی بهترین رشد را در کنار پنجره های جنوبی یا غربی انجام می دهد.

قبل از خرید آلوئه ، توجه داشته باشید که به مکانی نیاز دارید که نور خورشید درخشان و غیرمستقیم (یا نور خورشید مصنوعی) را ارائه دهد. با این حال ، گیاه از تابش مستقیم نور خورشید استقبال نمی کند ، زیرا این گیاه بیش از حد خشک می شود و برگ های آن را زرد می کند.

انواع کود مایع را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

آب دادن به این گیاه باید به  درستی انجام شود و همچنین خاک گیاه آلوئه ورا برای آبیاری کاملا خشک شده باشد. هنگامی که گیاه آلوئه آبرسانی می شود ، خاک باید کاملاً آب شود ، اما باید اجازه دهید آب اضافی به طور آزادانه از خاک گلدان خارج شود. شایع ترین دلیل مرگ گیاه آلوئه این است که صاحبان آنها به این گیاه بسیار آب می دهند ، یا اجازه نمی دهند آب از کف گلدان تخلیه شود.

ژل موجود در برگهای آلوئه ورا می تواند بصورت موضعی استفاده شود اما نباید توسط افراد یا حیوانات خانگی خورده یا جویده شود. خوردن آن می تواند علائم ناخوشایندی مانند حالت تهوع یا سوء هاضمه ایجاد کند و حتی ممکن است در مقادیر بیشتر سمی باشد.

گیاه آپارتمانی آلوئه ورا

۲۰. بامبو Bamboo

بامبو خوش شانس گیاهی است که می تواند در خاک یا آب شکوفا شود. . بامبو در کشور مادری خود (غرب آفریقا) رشد می کند و می تواند تا ۳ متر (یا خیلی بیشتر) بلند شود. ارقام گوناگونی از این گیاه وجود دارد و جالب ترین آنها انواع ساقه پیچیده است که توسط متخصصین پرورش داده می شود.

به نظر می رسد نام خوش شانس توسط چینی ها انتخاب شده است که فنگ شویی را تمرین می کنند و معتقدند که این گیاه ثروت خوبی را به خانه یا محل کار می آورد.

گیاهان بامبو در گلدان با خاک سبک  به بهترین وجه رشد می کنند و عمر طولانی تر دارند ، اما بسیاری از آنها در گلدانهای شیشه ای رشد می کنند که ظاهری بسیار زیبا به آنها می بخشد. آنها همچنین در آکواریوم ها پرورش داده می شوند .

در زیستگاه طبیعی گرمسیری خود که در خارج از منزل پرورش داده می شود ، بامبو خوش شانس گل می دهد ، اما در داخل خانه رشد  کندی دارد و به گلدهی نمی انجامد.

انواع کودآلی را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

بامبو خوش شانس به دلیل داشتن شرایط آسان در نگهداری به عنوان یک گیاه محبوب آپارتمانی شهرت یافته است. هنگامی که آنها در آب پرورش یافته اند می توانند برای مدت چند هفته بدون هیچ مشکلی در سلامتی باقی بمانند ، اگرچه این آب واقعاً باید هر ۷ روز یکبار تعویض شود. برای رشد و نگهداری یک بامبو سالم و  خوب ، بهتر است آنها را در گلدان خاک پرورش دهید.

در زیستگاه طبیعی ، بامبو خوش شانس زیر پوشش درختان سایه دار رشد می کند ، بنابراین گیاه خود را در یک نقطه روشن و بدون تابش مستقیم آفتاب قرار دهید  که بتواند شرایط زیستگاه طبیعی اش را فراهم آورد.

برای بامبو رطوبت اتاق معمولی خوب است  پس اگر بامبو را در گلدان شیشه ای نگهداری می کنید لازم است هر هفته آب گلدان را عوض کنید ولی اگر در گلدان خاکی نگه میدارید آبیاری هفتگی برای آن کافی می باشد و تنها در صورتی که خاک گلدان کیفیت خود را بعد از یک یا دو سال از دست داد گلدان بامبو را عوض نمایید.

برای تکثیر بامبو بزرگترین شاخه (یا شاخه های) موجود در ساقه را انتخاب کرده و برش دهید و برگ های پایینی را از شاخه بردارید. شاخه را حدود ۱ سانتی متر – ۲ سانتی متر از ساقه جدا کنید. برش ساقه خود را در حدود ۳ ماه در آب بنشانید تا ریشه ها ظاهر شوند و سپس در گلدان خاکی انتقال دهید.

علت احتمالی بروز لبه های برگ زرد یا قهوه ای در بامبو می تواند مواد شیمیایی زیادی در آب (فلوراید ، کلر یا سایر موارد) یا نور مستقیم خورشید باشد. اگر گیاه تابش مستقیم نور خورشید نداشته باشد ، باید مشکل شیمیایی آب باشد که به  شما حذف آب قدیمی و استفاده از آب مقطر پیشنهاد میشود.

همچنین اطمینان حاصل کنید که از کود بیش از حد  استفاده نکرده باشید قهوه ای شدن برگها همچنین می تواند

در اثر هوای خشک ایجاد شود که با افزایش رطوبت برطرف می شود.

ته ساقه به دلایل مختلف می تواند نرم و قارچی یا زرد شود ، که اغلب مربوط به آب است. واقعیت امر این است که این ساقه در حال حاضر مرده یا در نزدیکی مرگ است و باید از ساقهای دیگر جدا شود و دور بریزد. این ساقه را در اسرع وقت بردارید تا بر ساق های سالم تاثیر نگذارد.

گیاه آپارتمانی بامبو

 

 

منابع :

ویکیپدیا گیاهان آپارتمانی

bitly , tinyurl, is.gd , v.ht , b2n , fi9 , opizo , shorturl

گیاهان آپارتمانی گلدار ، گیاهان آپارتمانی گران قیمت ، اسامی گلها با عکس ، گیاهان آپارتمانی سایه دوست ،گیاهان آپارتمانی مقاوم ، گیاهان آپارتمانی آسان ، گیاه آپارتمانی با برگهای سبز و قرمز ، گیاهان استوایی آپارتمانی ، گلهای آپارتمانی ، گل آپارتمانی ، گل های آپارتمانی ، انواع گل آپارتمانی ، گل اپارتمانی ، انواع گلهای آپارتمانی ، بهترین گلهای آپارتمانی ، انواع گل های آپارتمانی ، گلهای اپارتمانی ، گل و گیاه آپارتمانی گیاهان آپارتمانی گیاهان آپارتمانی گیاهان آپارتمانی گیاهان گیاهان آپارتمانی آسان

مقالات پیشنهادی:

انواع کاکتوس های خانگی

 

لینک خرید اقلام دیگر:

انواع ادکلن Calvin Klein CK Be را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>
انواع عطرکودک را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>
انواع عطر گل مریم را در دیجی کالا بررسی و خرید کنید >>>>

آخرین مقالات

روش نگهداری گل بابا آدم (Alocasia Amazonica)
روش نگهداری کاکتوس افوربیا
روش نگهداری گیاه اکالیپتوس (EucalyptusGunnii) و خواص آن
روش نگهداری گیاه اسطوخودس فرانسوی (French Lavender)
روش نگهداری گیاه اسطوخودس انگلیسی (English Lavender)
روش نگهداری گل اسپاتی فیلوم (Spathiphyllum) و بررسی مشکلات آن
روش نگهداری ادریسی پانیکولاتا (Hydrandea Paniculata)
روش نگهداری گیاه ادریسی یا هورتانسیا ماکروفیلا (Hydrangea Macrophylla )
روش نگهداری از درخت افرا ژاپنی
شرایط نگهداری ازگیاه آناناسی یا گازمانیا (Bromeliad Guzmani)

8 دیدگاه دربارهٔ «۲۰ گیاه آپارتمانی برتر برای نگهداری در منزل»

 1. سلام ممنون از سایت خوبتون مقاله ای خیلی خوبی دارید اتفاقا من چند روز پیش گیاه سانسوریام رشد نمیکرد و با سایت جوانه بان آشنا شدم خوبی این سایت این بود مشاوره آنلاین داشت و من تونستم به راحتی و بی دردسر از مشاوران جوانه بان مشاوره بگیرم. الانم چند روز بعد مشاوره اون ها حال گیاهان سانسوریام خوب شده به شما هم پیشنهاد میکنم اگه شما هم در مورد بیماری گل و گیاهتون و زمینه نگهداری آن ها پرسشی دارید به سایت جوانه بان مراجعه کنید.

  1. سلام
   ممنون از توجه شما
   اگر نیاز به مشاوره داشتید در پیج اینستا ما بصورت آنلاین میتوانید با متخصصان ما در تماس باشید.

 2. واقعا عالی ، مخصوصا اینکه با زبانی ساده و خودمونی مطالب رو عرضه میکنید
  خیلی خوشحالم که تصادفی با سایت شما آشنا شدم … و ممنونم که هستید .
  یه سئوال هم دارم اگر امکانش باش جواب بدید ، آیا من میتونم یه فعالیت سرگرمی و هم کسب وکار تولید درختچه و گیاهان آپاتمانی با توجه بفضای ۴۰ متری نورگیرِ کنترل شونده دارم راه بندازم؟ چقد سرمایه نیاز داره؟ ممنونم پاسخ بفرمایید .

  1. باسلام دوست عزیز ما هم خوشحالیم که توانستیم مطالبی سودمند در اختیارتان قرار دهیم.در مورد سوالتون اگر امکانش هست اطلاعات بیشتری دهید تا کاملتر راهنماییتون کنم.
   ۱- در کدام شهر یا استان هستید میخوام اقلیم اب و هوایی را بسنجم
   ۲- این محوطه در خانه فراهم است یا در مکانی جدا مثل باغ
   ۳- میخواهید به عنوان تولید کننده در تمام ایام سال از این فضا استفاده کنید یا فقط در یک فصل خاص(وقت آزاد کامل دارید یا به عنوان شغل دوم بهش فکر میکنید.)
   با این اطلاعات کارشناس ما بتواند یک حدود قیمت و هزینه با توجه به نوع گیاه پرورشی و امکانات اولیه در اختیارتان قرار دهد.

 3. سلام ممنون از اطلاعات مفید تون
  آیا در مورد کاکتوس هم چنین اطلاعاتی رو گذاشتین؟
  اگه گذاشتین آدرس شو بدین
  اگه نذاشتین لطفا بذارید
  ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر

در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین مقالات و مطالب سایت

!!!کمتر از 30 ثانیه طول میکشه!!!