گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

گلهای مناسب باغچه و حیاط

فهرست محتوای این مقاله

در این مقاله به گلهای مناسب برای باغچه و حیاط می پردازیم.به‌ طور کلی گلهای مناسب برای باغچه و حیاط خانه باید ویژگی‌هایی نظیر مقاوم بودن در برابر سرما، گرما، نور، حرارت، کم‌آبی و … را دارا باشند.در زیر ۱۰ نمونه از رایج ترین و زیباترین گلهای باغجه ای را به شما معرفی می نماییم.

۱. گل ناز آفتابی مناسب برای کاشت در باغچه

این گل از جمله گیاهان یک ساله محسوب می‌شود که قادر است ۱۵ سانتی‌متر به‌ صورت عمودی رشد کند و بوته آن نیز در حدود ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر بر روی سطح زمین گسترده می‌گردد. گل ناز آفتابی رنگ‌ های متنوع و گوناگونی نظیر زرد، نارنجی، قرمز، سفید و صورتی دارد و از نظر گلبرگ، به دو نوع کم تراکم و متراکم تقسیم می‌شود.

این گل در مقابل کم‌ آبی، خشکی و حرارت زیاد مقاوم بوده و از اواخر بهار تا میانه‌های فصل پاییز گل می‌دهد و به‌ آسانی با کاشت بذر قابل تکثیر است.

 

گل ناز-گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

انواع بذر گلهای باغچه ای را با اطمینان وقیمت مناسب از دیجی کالا تهیه کنید.

۲.گل نرگس مناسب برای کاشت در باغچه

این گل زیبا نیز از دیگر گل‌های پرطرفدار مناسب باغچه است که نسبت به سرمای محیط مقاوم بوده و معمولا گلدهی آن در فصل زمستان و نزدیک به آغاز فصل بهار انجام می‌شود.
توجه کنید که گل نرگس برای گلدهی بایستی کمی به خشکی بیفتد، بنابراین آبیاری زیاد این گل منجر به بزرگ شدن برگ‌های آن شده و گلدهی در آن صورت نمی‌گیرد. همچنین برای نگه داری گل نرگس بهتر است از خاک سبک استفاده کنید و خاک‌های سنگین و رسی برای نگه داری این گل مناسب نمی‌باشد.
گل نرگس محیط پر نور را می‌پسندد و برای گلدهی بایستی این گل در معرض حداقل ۴ ساعت نور مستقیم خورشید قرار گیرد.

گل نرگس-گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

۳.گل بنفشه مناسب برای کاشت در باغچه

نام دیگر این گل در زبان انگلیسی «Moon Face» است. گل زیبای بنفشه با سیمایی شبیه به ماه از رایج‌ترین گیاهان قابل کاشت در باغچه خانه هستند که بیشترین میزان گل‌دهی آن‌ها در فصل بهار بوده و در مقابل سرما نیز بسیار مقاوم‌اند.

گل بنفشه-گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

۴.گل شمعدانی مناسب برای کاشت در باغچه

شمعدانی یکی از معروف‌ ترین، مقاوم‌ترین و پر طرفدارترین گل‌ها برای باغچه خانه است. گیاه شمعدانی از نظر رنگ و گونه، انواع فراوانی دارد و می‌توان آن‌ها را در اکثر باغچه‌ها (کوچک، بزرگ، خشک، مرطوب و سایه) کاشت.

گل شمعدانی گونه‌های فراوانی دارد که برای باغچه‌هایی با آب و هوای متفاوت می‌‌توان از آن استفاده نمود.
گل شمعدانی معمولا به آبیاری زیادی نیاز نداشته و محیط خشک را می‌پسندد. همچنین این گل زیبا معمولا به نور مستقیم و معمولی آفتاب نیاز دارد. خاک مناسب برای گل شمعدانی نیز ترکیبی از خاک برگ، کود گاوی، شن و خاک باغچه می‌باشد.

گل شمعدونی-گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

۵.گل محمدی یا گل سرخ  مناسب برای کاشت در باغچه

یکی از معمول ترین گل‌هایی که اغلب در باغچه منازل به چشم می‌خورد، گل رزمحمدی است. چنانچه علاقمند به نگهداری از گل رز محمدی هستید توجه کنید که اکثر گونه‌های این گل نور کافی نیاز داشته و در طول شبانه روز به حدود ۵ تا ۶ ساعت نور آفتاب نیازمند می‌باشند.
علاوه بر این توجه کنید که این گل‌ها سالیانه در ۳ فصل بهار، تابستان و پاییز جوانه زده و بنابراین بایستی آبیاری آن‌ها منظم باشد تا بتوانید گل‌های رز زیبا و خوشبویی را در خانه  پرورش دهید. توجه کنید که نوع کود مورد نیاز این گل‌ها نیز از نوع خاک برگ می‌باشد و معمولا زمان مناسب برای کاشت آن‌ها پس از گذشت از فصل سرما می‌باشد.

گل محمدی-گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

۶.گل یاس مناسب برای کاشت در باغچه

گل یاس نیز به دلیل بوی خوشی که دارد یکی دیگر از گل‌هایی است که می‌توانید آن را در باغچه خانه تان بکارید. گل یاس در رنگ های متفاوتی همچون سفید، زرد و بنفش و نیز کبود وجود دارد که می‌توان آن را در باغچه خانه‌های ویلایی و یا حتی منازل آپارتمانی نگه داری نمود.
برای خاک و تغذیه ی این گیاه می‌توانید مخلوطی از خاکبرگ، ماسه و نیز خاک معمولی باغچه را برای گیاه فراهم کرده و یا از ماسه بادی و پرلیت استفاده نمایید.

گل یاس که یکی دیگر از گل‌های مناسب برای باغچه است برای به گل نشستن نیازمند هوای خنک می‌باشد. به این معنا که هر چه که محیط نگهداری این گل خنک تر باشد گل‌ها طول عمر بیشتری خواهند داشت.
البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که این گل به دمای بالا نیز مقاوم بوده و می‌تواند در دما‌های بالاتر نیز دوام بیاورد.
کاشت گل یاس در منزل، به دلیل عطر و بوی فوق العاده‌ای که دارد می‌تواند باعث ایجاد شادی و نیز بهبود وضعیت خلق و خوی افراد خانواده شود.

گل یاس-گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

 ۷.گل صدتومانی مناسب برای کاشت در باغچه

کاش گل صد تومانی در باغچه خانه می‌تواند یکی از هیجان انگیز ترین کار‌های دنیا باشد. این گل زیبا و کم هزینه در تمامی فصول سال گل داده و برای کاشت آن‌ها بایستی منتظر بمانید تا فصل پاییز از راه برسد.
گل صد تومانی برای گلدهی نیاز به نور آفتاب داشته و نیز در خاک مرطوب و آبکشی شده می‌توانند به سرعت رشد کنند، بنابراین آبیاری این گیاه بایستی به صورت منظم انجام گیرد.
این گل که طول عمر زیادی دارد مقاوم به سرما بوده و گل‌های آن در رنگ‌های سفید، سرخ و صورتی در ابعاد بزرگ و توپر و بسیار زیبا می‌باشد. عمق خاک برای این گل معطر و خوشبو بایستی زیاد باشد و خاک نیز بایستی بتواند به درستی گل را تغذیه کند تا گیاه بتواند در تمامی فصول گل بدهد.

گل صدتومنی-گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

 ۸.گل اختر مناسب برای کاشت در باغچه

از گیاهان مقاوم به آب و هوای گرم و خشک است و ویژگی مناسبی برای کاشت در باغچه دارد. اختر قابلیت ذخیره آب در ریشه های گره ای شکل خود را دارا می باشد. از ماه خرداد به گل می نشیند و در فصل سرد نیز خشک می شود. برای رشد مجدد گیاه در سال آینده باید گره های اختر را در خاک مخفی کرد تا از سرما در امان بمانند. اختر در نوع سبز و قرمز وجود دارد و فضای دلنشینی را در محیط منزل ایجاد خواهد کرد.

گل اختر-گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

 ۹.گل برگ نقره ای مناسب برای کاشت در باغچه

برگ نقره ای ها گل مناسب باغچه هستند و تحمل نسبتاً بالایی در برابر کم آبی و گرما دارند. ضمن اینکه برای رشد باید در معرض تابش مستقیم نور خورشید باشند. آرتمیزیا(ترخون ابری یا زینتی نقره ای)، فستوکا از گیاهان برگ نقره ای مناسب برای باغچه هستند. این گیاهان خود اقدام به بذر ریزی می کنند و از این طریق زمینه رشد و گسترش سال بعد را فراهم می کنند.

گل برگ نقره ای-گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

 ۱۰.گل کوکب مناسب برای کاشت در باغچه

کوکب از گل های دائمی و چهار فصل است که در اواخر تابستان و در اوایل فصل پاییز گل می دهد. این گیاه برای رشد بهتر و سرزندگی به مکانی با نور مستقیم آفتاب نیاز دارد. گل کوکب دارای رنگ های زیبایی مانند قرمز، صورتی و ارغوانی می باشد. این گیاه برای مناطق سردسیر مناسب نبوده و خیلی زود از بین می رود.

گل کوکب-گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

سعی کردیم علاوه بر معرفی چند نمونه از گلهای مناسب باغچه و حیاط ابزار باغبانی مورد نیاز گلهای مناسب برای باغچه و حیاط را معرفی کنیم.

گلهای مناسب برای باغچه و حیاط

مطالب پیشنهادی:

۲۰ گیاه آپارتمانی برتر برای نگهداری در منزل

آخرین مقالات

روش نگهداری گل بابا آدم (Alocasia Amazonica)
روش نگهداری کاکتوس افوربیا
روش نگهداری گیاه اکالیپتوس (EucalyptusGunnii) و خواص آن
روش نگهداری گیاه اسطوخودس فرانسوی (French Lavender)
روش نگهداری گیاه اسطوخودس انگلیسی (English Lavender)
روش نگهداری گل اسپاتی فیلوم (Spathiphyllum) و بررسی مشکلات آن
روش نگهداری ادریسی پانیکولاتا (Hydrandea Paniculata)
روش نگهداری گیاه ادریسی یا هورتانسیا ماکروفیلا (Hydrangea Macrophylla )
روش نگهداری از درخت افرا ژاپنی
شرایط نگهداری ازگیاه آناناسی یا گازمانیا (Bromeliad Guzmani)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر

در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت آخرین مقالات و مطالب سایت

!!!کمتر از 30 ثانیه طول میکشه!!!