گیاه دارویی جینسینگ

جینسینگ گیاهی سرشار از آنتی اکسیدان است. تحقیقات نشان می دهد که این گیاه مزایایی برای سلامت مغز، عملکرد سیستم ایمنی، کنترل قند خون و موارد دیگر نیز دارد. این گیاه قرن های زیادی که در طب سنتی چینی استفاده شده است. انواع مختلفی از این گیاه وجود دارد، اما محبوب ترین آنها گیاه دارویی جینسنگ آمریکایی و گیاه دارویی جینسنگ آسیایی است.

جینسینگ آمریکایی و آسیایی از نظر غلظت ترکیبات فعال و اثرات آنها بر بدن متفاوت است. بر اساس برخی تحقیقات قدیمی تر، جینسینگ آمریکایی به عنوان یک عامل آرامش بخش عمل می کند، در حالی که انواع آسیایی تاثیر نیروبخشی دارد. جینسینگ حاوی دو ترکیب مهم است: جین سنوزیدها و جینتونین. این ترکیبات مزایای سلامتی یکدیگر را تکمیل می کنند. در اینجا ۷ فایده گیاه دارویی جینسنگ که شواهد اثبات کرده را مطالعه می کنیم.

حاوی آنتی اکسیدان هایی است التهاب را کاهش می دهند

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که عصاره‌های گیاه دارویی جینسنگ و ترکیبات جین‌سنوزید می‌توانند التهاب را مهار کرده و آسیب اکسیداتیو به سلول‌ها را کاهش دهند. این خاصیت برای درمان بیماری های مزمن تاثیر فوق العاده ای دارد. یک مطالعه روی ۱۲ مرد فعال نشان داد که مصرف مکمل کوتاه مدت با عصاره جینسینگ آمریکایی آسیب عضلانی ناشی از ورزش را کاهش داده و نشانگرهای التهاب را در مقایسه با داروها بیشتر کاهش می دهد.

یک مطالعه بزرگتر در سال ۲۰۱۴ روی ۷۱ زن یائسه که روزانه ۳ گرم جینسینگ قرمز یا دارونما به مدت ۱۲ هفته مصرف کردند، انجام شد. سپس فعالیت آنتی اکسیدانی و نشانگرهای استرس اکسیداتیو اندازه گیری شد. محققان به این نتیجه رسیدند که جینسینگ قرمز ممکن است با افزایش فعالیت آنزیم های آنتی اکسیدانی به کاهش استرس اکسیداتیو کمک کند.

گیاه دارویی جینسنگ برای عملکرد مغز مفید است

جینسینگ می تواند به بهبود عملکردهای مغز مانند حافظه، رفتار و خلق و خوی کمک کند. برخی از مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان می‌دهند که اجزای موجود در جینسینگ می‌توانند از مغز در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت کنند. جالب است که یک مطالعه بر روی ۶۴۲۲ سالمند نشان داد که مصرف منظم جینسینگ برای حداقل ۵ سال با بهبود عملکرد شناختی در مراحل بعدی زندگی مرتبط است. مطالعه کوچک دیگری نشان داد که مصرف ۲۰۰ میلی گرم جینسینگ آمریکایی در مقایسه با دارونما پس از ۳ ساعت حافظه کاری را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. طبق یک بررسی، جینسینگ همچنین می تواند به کاهش استرس کمک کند و ممکن است برای افسردگی و اضطراب نیز نتایج خوبی به همراه داشته باشد. علاوه بر این، مطالعات دیگر اثرات مثبتی بر عملکرد مغز در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر نشان دادند.

گیاه دارویی جینسنگ می تواند اختلال نعوظ را بهبود بخشد

برخی تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات جینسینگ جایگزین مفیدی برای درمان اختلال نعوظ (ED) هستند. بر اساس برخی تحقیقات قدیمی تر، ترکیبات خاصی که در جینسینگ یافت می شود ممکن است از استرس اکسیداتیو در رگ های خونی و بافت های آلت تناسلی برای کمک به بازگرداندن عملکرد طبیعی محافظت کند. علاوه بر این، مطالعات نشان داده اند که جینسینگ ممکن است تولید اکسید نیتریک را افزایش دهد، ترکیبی که آرامش عضلانی آلت تناسلی را بهبود می بخشد و گردش خون را افزایش می دهد.

یک بررسی از ۹ مطالعه نشان داد که جینسینگ می تواند توانایی خود گزارش دهی برای داشتن رابطه جنسی در مردان را بهبود بخشد. با این حال، محققان همچنین خاطرنشان کردند که جینسینگ در مقایسه با دارونما تأثیر کمی بر ED یا رضایت از مقاربت دارد.

سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند

طبق یک بررسی، جینسینگ دارای خواص ضد باکتری، ضد قارچی و ضد ویروسی قوی است و احتمالا عملکرد سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. جالب توجه است که یک مطالعه حیوانی نشان داد که عصاره جینسینگ قرمز سیاه باعث افزایش تعداد سلول های ایمنی و افزایش سطح آنتی اکسیدان در کبد می شود. همچنین مطالعه دیگری روی ۱۰۰ نفر نشان داد که مصرف ۲ گرم جینسینگ قرمز کره ای در روز به مدت ۸ هفته به طور قابل توجهی سطح سلول های ایمنی را در مقایسه با دارونما افزایش می دهد. با این حال، برای درک اثرات بالقوه جینسینگ بر عملکرد سیستم ایمنی، مطالعات بیشتری در انسان مورد نیاز است.

گیاه دارویی جینسنگ و پیشگیری از سرطان

جینسینگ ممکن است در کاهش خطر ابتلا به برخی سرطان ها مفید باشد. نشان داده شده است که جین سنوزیدهای موجود در این گیاه به کاهش التهاب و محافظت آنتی اکسیدانی کمک می کند. چرخه سلولی فرآیندی است که طی آن سلول ها به طور معمول رشد و تقسیم می شوند. جین سنوزیدها می توانند با جلوگیری از تولید و رشد غیرطبیعی سلول از بروز غدد سرطانی جلوگیری کنند.

بررسی چندین مطالعه به این نتیجه رسید که افرادی که جینسینگ مصرف می کنند ۱۶ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند. جینسینگ همچنین ممکن است به بهبود سلامت افرادی که تحت شیمی درمانی هستند کمک کند و می تواند عوارض جانبی آن را کاهش دهد؛ همچنین با استفاده از این دارو می‌توانید تاثیر درمان‌های سرطان را بیشتر کنید.

گیاه دارویی جینسنگ با خستگی مبارزه کرده و انرژی را بالا می برد

تحقیقات نشان داده اند که جینسینگ به کاهش خستگی و افزایش سطح انرژی کمک می کند. مطالعات حیوانی مختلف برخی از اجزای موجود در جینسینگ، مانند پلی ساکاریدها و الیگوپپتیدها را با استرس اکسیداتیو کمتر و تولید انرژی بالاتر در سلول ها مرتبط دانسته اند که می تواند به کاهش خستگی کمک کند. همچنین یک بررسی از ۱۰ مطالعه به این نتیجه رسید که جینسینگ می تواند به طور قابل توجهی علائم سندرم خستگی مزمن را حتی پس از تنها ۱۵ روز بهبود بخشد.

پژوهش دیگری نشان داد که مصرف جینسینگ آمریکایی یا آسیایی می‌تواند علائم خستگی مرتبط با سرطان را زمانی که به ترتیب در دوزهای ۲۰۰۰ یا ۳۰۰۰ میلی‌گرمی در روز مصرف شود کاهش می‌دهد. علاوه بر این، بررسی بیش از ۱۵۵ مطالعه نشان داد که مکمل‌های گیاه دارویی جینسنگ نه تنها ممکن است به کاهش خستگی کمک کند، بلکه می‌تواند عملکرد فیزیکی را نیز افزایش دهد.

گیاه دارویی جینسنگ و کاهش قند خون

به نظر می رسد جینسینگ در کنترل سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت و بدون دیابت مفید است. تحقیقات نشان داده اند که جینسینگ آمریکایی و آسیایی عملکرد سلول های پانکراس را بهبود می بخشد، تولید انسولین را افزایش داده و جذب قند خون در بافت ها را بالا می برد.

علاوه بر این، مطالعات نشان می‌دهد که عصاره‌های جینسینگ با ارائه محافظت آنتی‌اکسیدانی که می‌تواند به کاهش رادیکال‌های آزاد در سلول‌های مبتلایان به دیابت کمک کند. یک بررسی از هشت مطالعه نشان داد که مکمل جینسینگ می تواند سطح قند خون ناشتا را کاهش دهد و حساسیت به انسولین را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ بهبود بخشد.

یک مطالعه ۸ هفته ای دیگر نشان داد که مصرف ۳ گرم جینسینگ آمریکایی در روز به طور قابل توجهی باعث کاهش سطح قند خون ناشتا و بهبود نشانگر کنترل طولانی مدت قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ شد.

به نظر می رسد جینسینگ قرمز تخمیر شده می تواند حتی در کنترل قند خون موثرتر باشد. جینسینگ تخمیر شده با کمک باکتری‌های زنده تولید می‌شود که جین‌سنوزیدها را به شکلی آسان‌تر و قوی‌تر تبدیل می‌کنند. در واقع، یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ نشان داد که مصرف ۲.۷ گرم گیاه دارویی جینسنگ قرمز تخمیر شده در روز در کاهش قند خون و افزایش سطح انسولین بعد از یک وعده غذایی آزمایشی در مقایسه با دارونما موثر است.

محصولات پیشنهادی

قیمت و خریددیوارپوش مدل آجری کد 215
خرید و قیمت قیچی میوه چینی مدل M1704

ویال خوراکی جینسینگ کره ای چوافارم بسته ۱۰ عددی

ویال خوراکی رد جینسینگ چوافارم تولید کشور کره، یک مکمل غذایی موثر برای افزایش توان بدن، تقویت سیستم ایمنی است. برای بهره‌مندی از خواص جینسینگ قرمز کره‌ای که بهترین جینسینگ دنیا است مصرف این مکمل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

روش مصرف

مطابق تصویر ترسیم شده در بروشور محصول، ویال را از محل مشخص شده بشکنید و محتویات آن را داخل یک لیوان ریخته و میل کنید. روزانه یک ویال مصرف شود.

تعداد

۱۰ عدد

منع مصرف

برای تزریق استفاده نشود.

شکل محصول

ویال

سایر توضیحات

ایجاد حس نشاط، سرزندگی و شادابی

برند

متفرقه

کرم آبرسان موزیلا مدل هیالورونیک اسید و جینسینگ حجم ۳۰۰ میلی لیتر

کرم آب رسان و هیالورونیک اسید ۶ کاره دست و صورت موزیلا ، یک نرم کننده عالی برای آبرسانی سطح پوست،آنتی اکسیدان روشن کننده ، جوانساز و .. است. بافت این کرم بسیار سبک و سرعت جذب آن بالاست که موجب نفوذ در عمق ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

حجم

۳۰۰ میلی‌لیتر

وزن

۳۳۰ گرم

راهنمای استفاده

به تعداد دفعات مورد نیاز مقدار مناسبی از کرم را روی پوست تمیز زده و ماساژ دهید تا جذب شود

کشور مبدا برند

ایران

شماره مجوز

۹۱۷۶.ظ.۵۶

ترکیبات

بدون پارابن

سازگار با پوست‌های

چرب

نوع محفظه

پمپی

صادر کننده مجوز

سازمان غذا و دارو

برند

موزیلا

چای ماسالا حاوی جینسینگ دربند – ۳۰۰ گرم

ماسالا یک نوشیدنی اصیل برآمده از شبه قاره هند می باشد که از ادویه های معطر تهیه شده و فواید فراوانی دارد و در خارج از ایران به Masala Chai معروف است. عطر و طعم نو و جذاب آن باعث شده طرفداران خود را ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

وزن

۳۰۰ گرم

وزن بسته‌بندی

۳۱۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۱۰x4x15 سانتی‌متر

شماره پروانه بهداشت

۵۰/۲۲۲۳۶

طعم

ماسالا

نوع بسته‌بندی

جعبه‌ای

نوع چای

ماسالا

برند

دربند

کپسول ژلاتینی جینسینگ دانا -۱۰۰ میلی گرم بسته ۳۰ عددی

توضیحات تکمیلی

روش مصرف

روزانه ۲ کپسول بعد از صبحانه و ناهار

نوع ویتامین و مواد معدنی

پروتئین

شکل محصول

کپسول

برند

متفرقه

نوشیدنی جینسینگ وون کی سام – ۱۲۰ میلی لیتر بسته ۱۰ عددی

نوشیدنی جینسینگ ون کی سام Won Ki Sam همراه با ریشه ۱۲۰ میلی لیتر محصول کره جنوبی جینسینگ به چندین گونه‌ی مختلف از گیاهان کوتاه، با روند رشد آهسته و ریشه‌ی گوشتی اطلاق می‌شود. این گیاه خواص درمانی فراوانی دارد د و یکی از محبوب‌ترین داروهای ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

حجم

۱۲۰۰ میلی‌لیتر

وزن بسته‌بندی

۱۵۰۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۴۰x10x10 سانتی‌متر

تعداد در بسته

۱۰

شماره پروانه بهداشت

۳۸/ظ/۱۸۷۱

طعم

شیرین

نوع بسته‌بندی

بسته‌ای

برند

متفرقه

شامپو تقویت کننده و ترمیم کننده مو شون مدل جینسینگ حجم ۴۰۰ میلی لیتر به همراه شامپو مو شون مدل The One حجم ۴۰۰ میلی لیتر

توضیحات تکمیلی

حجم

۴۰۰ میلی‌لیتر

نوع عصاره

جینسینگ-کاکتوس

مشخصات ویژه

دارای ویتامین

ترکیبات

دارای عصاره

صادر کننده مجوز

سازمان غذا و دارو

سازگار با موهای

آسیب دیده

مناسب برای

آقایان

ویژگی‌ها

آبرسان

ویتامین‌های موجود

B5

برند

شون

روغن بدن مرهم یاب مدل جینسینگ و رزماری حجم ۸۰ میلی لیتر مجموعه ۲ عددی

روغن جینسینگ دارای خواص درمانی‌ و زیبایی عالی دارد، رفع استرس و افسردگی و جوان سازی پوست نمونه ای از خواص روغن جنسینگ می باشد . این روغن برای انواع مختلف مو و پوست مفید است . روغن‌ جنسینگ با وجود سطح بالای ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

راهنمای استفاده

at_nhoh-msrf-:post-:-sort-

کشور مبدا برند

ایران

سایر مشخصات

at_roghn-jinsing-:-khasit-

نوع عصاره

جینسینگ و رزماری

وزن

۲۰۰ گرم

مشخصات ویژه

دارای ویتامین

ترکیبات

دارای عصاره

سازگار با پوست‌های

انواع پوست

صادر کننده مجوز

سازمان غذا و دارو

ویژگی‌ها

آبرسان

ویتامین‌های موجود

A

حجم

۸۰ میلی‌لیتر

حاوی

الانتئین ، کلاژن ، امگا ۳،۶،۹ ، ریبوفلاوین ، پانتونیک اسید ، تیامین ، پیریدوکسین ، ویتامین E

نوع

مایع

برند

مرهم یاب

روغن تقویت کننده مو، مژه و ابرو مرهم یاب مدل جینسینگ و آرگان حجم ۸۰ میلی لیتر مجموعه ۲ عددی

روغن گیاهی جینسینگ و آرگان شامل آهن ، منگنز، مس، منیزیم ، فسفر و ویتامین B6 می‌شود. علاوه بر این برگ‌ها و دانه‌های این گیاهان دارای خواص ضدمیکروبی ، آنتی اکسیدانی، ضدالتهابی و ضدویروس است. در این روغن ها اسیدهای چرب ، اسید ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

حجم

۸۰ میلی‌لیتر

راهنمای استفاده

at_mo-o-rish-o-sbil-:5-ght

کشور مبدا برند

ایران

مشخصات ویژه

دارای ویتامین

صادر کننده مجوز

سازمان غذا و دارو

ویتامین‌های موجود

امگا ۳

برند

مرهم یاب

قرص مگا جینسینگ فارماتک بسته ۳۰ عددی

جین سینگ گیاهی نیرو بخش می باشد که در حفظ سلامتی بدن و هماهنگی فعالیت های حیاتی آن نقش مهمی دارد. برخی از خواص جینسینگ شامل مواردی مثل : افزایش قدرت جسمانی، بهبود فعالیت حافظه، افزایش شادابی و نشاط، افزایش قدرت تحمل و پایداری ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

روش مصرف

روزانه ۱ عدد همراه غذا میل شود.

تعداد

۳۰ عدد

منع مصرف

at_dr-kodkan-o-znan-bardar

شکل محصول

قرص

برند

متفرقه

شامپو مو رومینا مدل جینسینگ حجم ۲۰۰ میلی لیتر

از دلایل اصلی ریزش مو، زمینه ژنتیکی، تغییرات هورمونی، عوامل روانی، استرس، اعمال جراحی یا زایمان، اختلال غدد درون ریز و شیمی درمانی به شمار می روند. با این حال همه ریزش ها غیر طبیعی نیستند. هر فرد روزانه بین ۸۰ تا ۱۰۰ تار ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

حجم

۲۰۰ میلی‌لیتر

راهنمای استفاده

موها را با مقدار مناسبی از شامپو آغشته کرده و به خوبی ماساژ دهید، اجازه دهید تا شامپو به مدت سه الی چهار دقیقه روی سر باقی بماند و سپس آبکشی نمایید.

کشور مبدا برند

ایران

نوع عصاره

عصاره جینسینگ، عصاره رزماری

ترکیبات

بدون پارابن

صادر کننده مجوز

سازمان غذا و دارو

سازگار با موهای

شکننده

مناسب برای

بانوان و آقایان

ویژگی‌ها

بازسازی کننده

برند

رومینا

ماسک مو شون مدل جینسینگ حجم ۳۰۰ میلی لیتر مجموعه ۲ عددی

زیبایی مو، برای خانم ها حرف اول را میزند. اگر زیبایی موهای شما هم برایتان اهمیت دارد، شما می توانید از بهترین مکمل های مراقبت کننده مو و مولتی ویتامین ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که موهای شما برای زیبایی بیشتر به مکمل ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

حجم

۳۰۰ میلی‌لیتر

شماره مجوز

۵۰/۲۱۸۰۶

نوع عصاره

جینسینگ

مشخصات ویژه

دارای ویتامین

ترکیبات

دارای عصاره

صادر کننده مجوز

سازمان غذا و دارو

سازگار با موهای

آسیب دیده

ویژگی‌ها

آبرسان

حاوی

کراتین

برند

شون

دمنوش گیاهی انرژی زا جینسینگ دربند ۲ بسته ۱۵ عددی

جین سینگ قرمز گیاهی است که در شرق آسیا در کشورهایی نظیر کره و چین رشد می کند و نباید آن را با جینسینگ هندی، آمریکایی و یا سیبریایی اشتباه گرفت. جینسینگ قرمز اصل، خواص ویژه ای دارد که معروفترین آنها تقویت قوا است. این ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

وزن بسته‌بندی

۱۲۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۱۴x9x13 سانتی‌متر

شماره پروانه بهداشت

۱۴۴۱۶

نوع بسته‌بندی

کیسه‌ای

سایر توضیحات

پک ۲ بسته ۱۵ عددی با قیمت مناسب تر

برند

دربند

شامپو تثبیت کننده رنگ مو نیو پرستیژ کالر مدل کراتین و جینسینگ حجم ۲۱۰ میلی لیتر

شامپو تثبیت کننده و محافظ پرستیژ حاوی کراتین و روغن نارگیل با PH کنترل شده به منظور افزایش پایداری رنگ مو به همراه کراتین جهت بازسازی موهای آسیب دیده به افزایش درخشندگی و خوش حالت شدن موی شما کمک میکند. ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

حجم

۲۱۰ میلی‌لیتر

راهنمای استفاده

بعد از رنگ کردن و شستن مو مقداری شامپو را به مدت ۳ تا ۵ دقیقه بر موها ماساژ دهید و سپس مو را آبکشی نمایید.

شماره مجوز

۵۶۱۳۶۱۴

صادر کننده مجوز

سازمان غذا و دارو

سازگار با موهای

آسیب دیده

مناسب برای

بانوان و آقایان

ویژگی‌ها

براق کننده

برند

نیو پرستیژ کالر

قرص رد جینسینگ پاور مولتی ویتامین و مینرال ویتامین لایف بسته ۳۰ عددی

توضیحات تکمیلی

روش مصرف

روزی ۲ بار ، هر بار یک قرص بعد از غذا و با یک لیوان آب میل شود.

تعداد

۳۰ عدد

منع مصرف

این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی منع مصرف دارد. در صورتی که هر گونه داروی دیگری مصرف می کنید، قبل از مصرف این فرآورده با پزشک یا داروساز خود مشورت نمایید.

شکل محصول

قرص

صادرکننده مجوز

سازمان غذا و دارو

سایر توضیحات

حاوی رد جنسینگ و مولتی ویتامین مینرال

برند

متفرقه

صابون شستشو ان جی مدل جینسینگ وزن ۵۰ گرم

بیش از هزاران سال است که در طب سنتی چین و کره از جینسینگ استفاده می شود. این گیاه که در بین خانمها جایگاه ویژه ای دارد به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی و ضد پیری، به گیاه جوانی و نوش دارو نیز معروف ……> ادامه

توضیحات تکمیلی

وزن

۵۰ گرم

نوع صابون

جامد

کاربرد

صورت

ویژگی‌ها

درمانی

صادر کننده مجوز

سازمان غذا و دارو

کشور مبدا برند

ایران

مشخصات ویژه

دارای ویتامین

شماره مجوز

۲۱/ظ/۱۴۸۸

برند

ان جی

دمنوش جینسینگ ندند با طعم دارچین و زنجبیل بسته ۲۰ عددی

توضیحات تکمیلی

وزن بسته‌بندی

۲۴۰ گرم

ابعاد بسته‌بندی

۹×۹×۲۰ سانتی‌متر

شماره پروانه بهداشت

۵۲/۱۱۷۹/۱۳

اجزای تشکیل‌دهنده

پودر نبات ، جینسینگ ، دارچین ، زنجبیل

ارگانیک

بله

نوع بسته‌بندی

قوطی

برند

ندند

ساشه جینسینگ بهشاد دارو بسته ۲۰ عددی

توضیحات تکمیلی

روش مصرف

افراد بالای ۱۸ سال: ۱ ساشه یا ۲ بار در روز

تعداد

۲۰ عدد

شکل محصول

ساشه

سایر توضیحات

تقویت قوای جسمانی و بهبود عملکرد بدن

برند

متفرقه

ساشه جینسینگ سمانیک بسته ۲۵ عددی

توضیحات تکمیلی

روش مصرف

تا ۳ مرتیه در روز، هر مرتبه ۱ ساشه ۳ گرمی با یک لیوان آب سرد یا گرم مصرف شود.

تعداد

۲۵ عدد

شکل محصول

ساشه

سایر توضیحات

هر ساشه محتوی (سه گرم گرانول حاوی ۳۰۰ میلی گرم عصاره جینسنگ قرمز کره ای) کاهش طول دوره نقاهت پس از بیماری‌ها رفع خستگی و ظعف آنتی اکسیدان

برند

متفرقه