سنسیو یا رشته مروارید

این گیاه یکی از گیاهان بسیار آبدار و شاداب با شاخ و برگهای کروی است که شبیه مرواریدهای کوچک یا سنگ مرمر است. این گیاه معمولاً در گلدان های آویز رشد می کند که ساقه های انتهایی آن به زیبایی آویزان می شود – درست مثل رشته های مروارید. بعضی افراد به علت شباهت دانه های این گیاه به غوره به آن گل غوره ای نیز میگویند.

تکثیر آسان گیاهان رشته غوره ای

این گیاه چشم نواز از نظر رطوبت ، رطوبت دوست است (چون یک گیاه آبدار است) ، هر چند که هر روز چند ساعت به نور مستقیم خورشید علاقه دارد.

رشته مرواریدها به راحتی گیاهان آپارتمانی را تکثیر می کنند – فقط باید قلمه های ساقه را به طول ۱۰ تا ۲۰ سانت بگیرید و آنها را در یک ظرف  آب یا هرگونه  گلدان با خاک سبک مجدداً بکارید. حتماً خاک را کمی مرطوب نگه دارید و قلمه ها به سرعت ریشه می دهند.

روش دیگر ، شما می توانید برش را در آب قرار دهید در حالی که اطمینان حاصل می کنید قسمت پایین آن غوطه ور است و بقیه قلمه ها از کنار شیشه آویزان می شوند. تقریباً در طی یک هفته شاهد ریشه های ریز سفید خواهید بود.

آخرین کلمه

تکثیر گیاهان خانگی معمولاً آسانتر از تصور اکثر مردم است و راهی عالی برای تکثیر سریع مجموعه گیاهان آپارتمانی است. همچنین می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. اگر می خواهید در مورد روش های مختلف تکثیر گیاهان خانگی بیشتر بدانید ، می توانید مقالات جداگانه از تکثیر و قلمه زنی گیاهان در این سایت را مطالعه کنید. امیدواریم مقاله تکثیر آسان گیاهان به اندازه کافی برای شما مفید واقع شده باشد.تکثیر آسان گیاهان

مقالات پیشنهادی:

تکثیر گل شمعدانی
روش های تکثیر پتوس
قلمه زدن شفلرا